Aile HukukuHaberler

Gaziantep’in En İyi Boşanma Avukatı Kimdir?

Gaziantep’in En İyi Boşanma Avukatı Kimdir?

Bu soruya şöyle cevap verilebilir;

Her avukatın mutlaka uzmanlaşmış olduğu bir dava türü vardır. Kimi boşanma davalarında uzmanlaşır kimi ceza davalarında ve bir başkası da belki icra davalarında. Ve sizlerin de bir boşanma davanız için o konuda yani boşanma davalarında iyi olan bir avukatı bulmak istemeniz gayet doğaldır. 

Ancak kanunen avukatlar diğer meslek grupları gibi bir uzmanlık alan meslek grubu değildir. Bahsi geçen boşanma davaları için uzman boşanma avukatı şeklinde de bir ünvan yoktur.

Peki bu ne anlama geliyor?

Gaziantep’in en iyi en ünlü boşanma avukatı resmi bir ünvan olmasa da sadece bu alanda çok fazla dava alması ve sonuçlandırması ile ilgili olup halk arasında söylenen ve yakıştırılan bir sıfattır.

Boşanma Avukatı Vasıtasıyla Boşanma Davasının Takibi Neden Önemlidir?

İster anlaşmalı boşanma yoluyla isterse çekişmeli boşanma yoluyla olsun konusunda uzman bir boşanma avukatı vasıtasıyla tarafların boşanma davasına ilişkin işlemlerini yapmaları yararları için en doğru yoldur. Bu süreçte öncelikle yapılması gereken bu konuda uzman bir avukatla görüşerek bahse konu olayların bir boşanma sebebi teşkil edip etmeyeceği bu olaylara yönelik elde bulunan delillerin niteliği davanın sebebine bağlı olarak süresinde açılıp açılmadığı gibi hususların netleştirilmesidir.

Taraflar bazen avukatlık ücreti ödemeden internette buldukları şablon dava dilekçeleri ile dava açma yoluyla işlemleri gerçekleştirmenin daha az maliyetli olduğunu düşünerek hareket ettiklerinde bu durum çoğu zaman, ödenecek avukatlık ücretinden maliyeti yüksek ve telafisi imkansız sorunlara yol açabilmektedir. Zira örneğin, anlaşmalı boşanma protokolünde yazılması elzem olup yazılmayan bir husus, çekişmeli boşanma davasında dava dilekçesine yazılmaması gerekip de yazılan bir vaka veya dava sırasında bir haktan feragat edilmesi gibi birçok husus ileri de başkaca komplike sorunlara yol açarak, sıklıkla rastladığımız üzere davanın o taraf aleyhine sonuçlanmasına neden olabilmektedir. Sürecin bu alanda uzman bir boşanma avukatı tarafından takip edilmesinin en önemli diğer bir sonucu ise karşı tarafın öne sürdüğü veya sürebileceği iddia ve ithamlara soğuk kanlı yaklaşabilmesi ve muhtemel karşı hamleleri öngörerek bu doğrultuda müvekkil lehine gerekli önlemleri alabilmesidir.

Ofisimiz de Gaziantep’de boşanma avukatı olarak bu alanda kendine güvenen ve her daim özen ve hesap verme yükümlülüğüne uyacak şekilde müvekkillerini bu süreçte temsil etmektedir.


Ne yazıktır ki son yıllarda ülkemizde boşanma oranlarında büyük bir artış görünmektedir. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yayınlanan verilere göre ise Türkiye’de boşanma sebeplerinin çoğunu aldatma, ilgisizlik ve dayak/kötü muamele gibi nedenler oluşturuyor.

Sonuç olarak her ne olursa olsun eşler boşanmaya karar verdiyse bazı soruların cevabını ve haklarını genel olarak bilmeleri gerekiyor. Hatta mümkünse boşanma konusunda profesyonel olarak bir avukattan yardım almaları en iyi seçenektir.

Hukuki anlamda her türlü soru ve görüşleriniz için çekinmeden Facebook veya Instagram‘dan benimle iletişime geçebilirsiniz. İletişim

Ayrıca; diğer makalelerime de buradan ulaşabilirsiniz.


Gaziantep’in En İyi Boşanma Avukatı. En iyi boşanma avukatı. Gaziantep boşanma avukatı. En ünlü boşanma avukatı. Gaziantep Avukat. Boşanma Davalarında Uzman Avukatlar.  Türkiye’de ki en ünlü boşanma avukatları, Türkiye’nin en iyi boşanma avukatları vs. Oysa bu aramalarla aradığınız doğru avukatı yani boşanma davalarında gerçekten uzmanlaşmış bir avukatı bulabilecek miydiniz?

İlgili Makaleler

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
Call Now Button
Open chat
Yardıma mı ihtiyacınız var?