Ceza Hukuku

Ceza Avukatı Gaziantep Ceza Avukatı

Gaziantep ağır ceza avukatı olarak tüm hukuk sürecinde sizlerin tüm işlemlerini büyük bir özveri ve çalışma ile yürütmekteyiz. Bir ağır ceza avukatı suç türleri ile ilgili yeterli tecrübe ve birikime sahip olmalıdır.

Gündelik hayatımızda yaşanabilecek hukuksal bir sorun herkesin genel olarak tedirgin olmasına ve korku duymasına neden olur. Bunun sebebi ise sorunun büyüklüğü ya da küçüklüğünden değil dava sonucunun arkasından yaşayabileceğiniz maddi kayıplar ve herkesin en büyük kazancı olan özgürlüklerinin kaybedilmesinden dolayı olmaktadır.

Sonuç olarak ceza davasında ödeyeceğiniz ücret dosyadaki konumunuza, dosyanın içeriğine göre değişiklik göstermektedir. Bu süreçte ofisimiz tarafından size optimum ve profesyonel hizmet için gerekli her türlü kolaylık sağlanacaktır.

Ağır Ceza Avukatı Nedir?

Başınıza gelecek herhangi hukuki olayda bir ağır ceza avukatı ile çalışamadan önce her zaman avukatın daha önceki duruşmalardaki başarısı, hangi davaları üstlendiği ve avukatın tecrübesi konusunda araştırma yapmanız çok önemlidir. Seçeceğiniz avukatın ihtisas alanın ceza davaları olması çok önemli bir ayrıntıdır.

Sizlerde bütün bu korkuları yaşamamak için Gaziantep ağır ceza avukatı tercihinizi yaparken araştırmalarınızı en doğru şekilde yapmalısınız. Hangi tür dava olur ise olsun avukat seçimi önemlidir. Avukatlarında kendi branşların da uzmanlık alanları vardır. Ancak ağır ceza hukuku konusunda yapacağınız seçim en önemli avukat seçimidir.

Çünkü ağır ceza davalarında yapılacak hataların geri dönüşü bulunmamaktadır. Dilekçe hazırlanmasında ya da dosyaların hazırlanmasında yapılacak bir hata ya da gözden kaçabilecek bir küçük ayrıntı telafisi olmayan sonuçlar doğurmaktadır. Bu konularda ve dava sürecinizde mağdur olmamak için profesyonel bir Ağır ceza avukatı ile çalışmanız sizler için en doğru tercih olacaktır.

Hukuk, Adalet, Gaziantep Anlaşmalı, Çekişmeli Boşanma, Ceza, işçi, tazminat, idari dava, velayet, miras, tüketici avukatı

Ceza Yargılamasında Avukat Gerekli Midir ?

Türk Ceza Kanunu ve Ceza Muhakemesi kanuna göre sanık/şüpheli ve müşteki/mağdurun avukatı olması zorunlu değildir. Ancak Ceza Muhakemesi Kanununa göre zorunlu hallerde mağdur ve sanık/şüpheliye zorunlu müdafii/vekil(avukat) atanmaktadır.

Ceza yargılamasında sanık/şüpheli ve müşteki/mağdurun avukatı olması zorunlu olmasa da bir ceza yargılamasında gerek sanık/şüpheli ve müşteki/mağdurun muhakkak bir ceza avukatından hukuki destek alması gerektiğini düşünmekteyiz. Bu düşüncemiz yıllar içerisinde ceza yargılamalarında aslında haklı iken haksız konuma düşen insanların arttığını görerek de pekişmiştir. Örnek vermek gerekirse Gaziantep Ağır Ceza Mahkemesinde görülmekte olan Cinayet yargılaması esnasında kızına köy yerinde tecavüz edilen bir babanın duruşma esnasında kızına tecavüz edilmesine duyduğu öfke nedeniyle adam öldürmesine rağmen kulaktan duyma bilgiler ile “aşiretimizin namusunu temizledim” diyerek kendisini yanlış ifade ettiği için ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası almıştır. Ancak kızına yapılanların etkisinde kaldığını iyi ifade etmiş olsaydı cezasında hatırı sayılır bir haksız tahrik indirimi yapılması gerekirdi.

Aynı durum mağdur için de geçerli olup kendisini yanlış ifade eden mağdurların anlatımı nedeniyle gerçekten suç işleyen faillerin elleri kolları serbest dışarıda dolaştığını sıklıkla ifade eden ikinci defa mağdur olan insan çoğunluktadır.

Ceza Yargılamalarının Amacı Nedir ?

Kişi hak ve özgürlüklerini, kamu düzen ve güvenliğini, hukuk devletini, kamu sağlığını ve çevreyi, toplum barışını korumak, suç işlenmesini önlemektir.

Bu konu hakkında benzer makaleler için tıklayın

Makalemizi Oylar Mısınız? post

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
Gönder
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhabalar hukuki sorununuz hakkında nasıl yardımcı olabiliriz ?
Call Now Button