Genel

Boşanma Protokolü Nasıl Hazırlanır ?

Boşanma Protokolü Nasıl Hazırlanır ?Boşanma davalarında özellikle anlaşmalı boşanma davalarında boşanma protokolü sıklıkla karşımıza çıkan tarafların karşılıklı iradelerini yansıtan sözleşmelerdir.  
Anlaşmalı boşanma da vatandaşlarımız  protokol hazırlama da dahil bu davayı çok basit bir yargı işlemi olarak görmekteyse de bu algı büyük bir yanılgıya dayanmaktadır.
Nitekim tecrübelerle sabit olmak üzere nice hatalı düzenlenmiş boşanma protokolleri sebebiyle anlaşmalı boşanıp kurtulduğunu düşünen birçok hak sahibi telafisi mümkün olmayan zararlara maruz kalmaktadır.Tarafımızca mesleği icra ettiğimiz il olan Gaziantep boşanma davalarında bu şekilde mağduriyet yaşayan çok fazla kişiye denk gelmiş bulunmaktayız.
 Özellikle mal rejiminden kaynaklı haklar sebebiyle büyük hak kayıpları yaşayan vatandaşlarımız sonrasında birçok dava açmakta ancak haklarına kavuşamamakta veya tam tersi aralarında yaptıkları anlaşma gereği çok fazla fedakarlık yapan taraf hatalı veya eksik protokol sebebiyle yine kendisine karşı dava açılması sonucu ile karşılaşmakta üstüne üstelik oldukça yüksek maliyetlerle yerine getirdiği yükümlülükleri bir kez daha yüklenmekle karşı karşıya kalmaktadır.
Tarafımız imkanlar dahilinde Boşanma protokolü Gaziantep adlı çalışmamız ile kapsamlı bir bilgilendirme yapmayı planlamaktayız.
Bu bakımdan anlaşmalı boşanma diyerek geçiştilrilmemeli , yukarıda bahsi geçen ve başkaları tarafından tecrübe edilen sıkıntıları tecrübe etmeden keşke dememek adına mutlaka bir avukat eşliğinde hareket etmeli ve işi ehline teslim etmelidir.
Daha fazla bilgi için doğrudan 05321670913 numaralı telefondan veya diğer iletişim yollarından irtibata geçebilirsiniz.

Makalemizi Oylar Mısınız?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
WhatsApp
Avukata Soru Sor
Merhaba, daha fazla bilgi için, konusunda uzman avukat uygun bir ücret karşılığında size yardımcı olup yol haritanızı çizecektir.